Potrvají tři dny a kuchaři připravili pro hosty celou řadu chutných pokrmů z husího masa.

„Nechybí předkrmy, jimiž jsou buď paštika z husích jater, nebo restovaná husí játra s višněmi a hruškami, oboje podávané s rozpečenými bagetkami. Součástí menu je samozřejmě i pravý husí kaldon s nudlemi, či vývar s domácím drobením a kousky husího masa," říká majitel restaurace Martin Hašek.

Nabídce hlavních chodů vévodí podle jeho slov klasika, jíž jsou husí stehna pečená buď na husím sádle s kmínem, nebo na černém pivu. „V jídelním lístku ale hosté najdou i šťavnatá husí prsa. Plněná jsou mandlovou nádivkou, nebo houbami. Podávat je ale budeme třeba i s omáčkou a naší krajovou specialitou, jíž jsou bramborové pecíny. Nechybí ani husí steak po staročesku, jinými slovy maso pečené na černém pivě a s lokšemi, či oblíbená husí roláda s játry a houbami," vyjmenoval Hašek.

Jednotlivé porce husího masa budou kuchaři upravovat pomalým a několik hodin trvajícím konfitováním. „Maso je po této úpravě pěkně křehké, měkké a jde lehce od kosti," vysvětlil Hašek. A co se týká obvyklých příloh, hosté si budou moci vybrat z bílého, červeného, nebo i dýňového zelí. Knedlíky budou bramborové i houskové.

Všechny husy restaurace nakoupila ve volných a ekologických chovech. „Letos jsou husy opravdu velké, každá porce je v podstatě půlkilová. Nikdo se tak nemusí obávat toho, že by se u nás do sytosti nenajedl. Naopak," usmál se Hašek. Není bez zajímavosti, že na každém stole restaurace U České koruny najdou hosté na talířcích husí škvarky a číšníci jim budou nabízet, a to k volné konzumaci, i pečené husí „biskupy".

A protože je husí pečeni potřeba zapít dobrým douškem, je restaurace připravena svým hostům nabídnout nejen Haškův třináctistupňový nefiltrovaný světlý ležák, ale i svatomartinská vína z Moravy – bílá, červená i růžová.

„Jsme rádi, že naše Svatomartinské husí hody lidé vyhledávají a že jsou s přípravou našich jídel spokojeni. To se nám potvrdilo nejen hojnou návštěvou, ale také pozitivními ohlasy, které jsme v loňském roce zaznamenali. Hostům bych ale přece jen doporučil, aby si místa u nás raději rezervovali. A to nejlépe telefonicky na číslech 603 528 261 nebo 569 486 126," uzavřel Martin Hašek.