Závodníci se nemusí hlásit dopředu, stačí, když 10. srpna dorazí do Bělé se svým netradičním plavidlem. „Vždy bývá zhruba deset plavidel. Doufáme, že letošní ročník bude stejně úspěšný jako ty předešlé,“ pověděla starostka sboru českobělských dobrovolných hasičů Dagmar Rakušanová.

Začátek závodu je naplánovaný na čtrnáctou hodinu. Poté na příchozí čekají doplňkové aktivity, jako je třeba běh po plovoucím mole, najdi si rum nebo boj na lávce. „Letos už to vypadá, že se konečně dočkáte i lanovky nad vodou,“ slíbili organizátoři akce.

Českobělská neckyáda se ponese v duchu pomoci dětem. „Rozhodli jsme se tento ročník věnovat na dobročinnost, a to nadačnímu fondu Krtek, který se věnuje onkologicky onemocněným dětem. Veškerý výdělek z akce poputuje do této nadace. Na místě bude probíhat sbírka,“ uvedli organizátoři neckyády.

Nadaci Krtek nevybrali náhodou. „Zvolili jsme ji proto, protože jedné rodině z místních obyvatel a z řad hasičů pomáhala při léčbě jejich malé dcerky,“ prozradila Rakušanová.