Jejich náhradním domovem se po celou dobu konání kempu stane tělocvična ZŠ Wolkerova.

Americký fotbal a frisbee

„Všichni přihlášení účastníci, a bylo jich na sto čtyřicet, se mohou těšit na pestrý program, který je zaměřen na jedenáct druhů sportů. Lektorsky je povedou i zkušení trenéři ze Spojených států Amerických. Uveďme například  Zacha Harroda a Micaha Lembkeho," uvedl za organizátory Tomáš Zakouřil.  Ten dodal, že jasnými sportovními  „hity" letošního kempu se stanou zcela jednoznačně americký fotbal a frisbee.

Předcházející ročníky svých multikempů pořádali Atleti v akci v Turnově nebo Jablonci nad Nisou. „Do Havlíčkova Brodu jsme přijeli poprvé a s největší pravděpodobností přijedeme i v příštím roce. Jedním z důvodů je výborná spolupráce s havlíčkobrodskou Církví bratrskou, a pak jsou tady i výborná sportoviště, navíc blízko sebe," pokračoval Zakouřil.

Na všech sportovištích, na kterých se kemp uskuteční, se budou dít skutečně zajímavé věci a účastníci kempu se o sportech, které si vybrali, dozvědí mnoho zajímavého.

„Na kempy Atletů v akci  jezdím rád. Jsem už na čtvrtém. Největším lákadlem jsou pro mě samozřejmě ti američtí trenéři. Kromě sportu se zdokonalím i v angličtině. Těším se také na to, že poznám nové lidi a prožiji chvíle pohody, zábavy a humoru," řekl  účastník kempu, Petr Petras, který přijel na Vysočinu z Prahy. „V Havlíčkově Brodě se mi líbí. Škola a především její hřiště je dobře vybaveno. Byl jsem se už také podívat na místním koupališti, které mě překvapilo svým moderním pojetím," dodal Petras.

Radka Kárníková