ČERVENEC

1. července

Po dlouhých 44 letech odchází do důchodu Antonín Gerža, ředitel základní a mateřské školy Bohuslava Reynka v Lípě. Ten odstartoval svoji učitelskou kariéru hned po vojně v roce 1971. Rozloučit se s ním přišli nejen učitelé, ale i všichni žáci školy.

13. července

Farář Josef Toufar se po pětašedesáti letech dočkal řádného pohřbu. Jeho ostatky byly uloženy v číhošťském kostele Nanebevzetí Panny Marie na Havlíčkobrodsku, kde se odehrál údajný zázračný pohyb kříže na oltáři. Slavnostního ceremoniálu a pouti se zúčastnily zhruba dva tisíce lidí.

31. července

Začal jubilejní patnáctý ročník multižánrového hudebního festivalu Sázavafest, který se odehrál v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Na festivalu zahrály dvě desítky českých a zahraničních kapel.

SRPEN

8. srpna

Zahrádkáře a zemědělce na Havlíčkobrodsku trápí extrémní sucho. Vysoké teploty zničili úrodu a ubylo vody i v potocích. Vedro se podepsalo také na zemědělské úrodě. Starostové obcí a měst vyzývají lidi, aby vodou šetřili.

20. srpna

V Havlíčkově Brodě proběhl jedenáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Hlavním tématem byly česko – polské vztahy. Na žurnalistické školy vystoupil mimo jiné šéfredaktor slovenského Deníku N Matúš Kostolný, který mluvil o tom, jak založit noviny v roce 2015.

27. srpna

V areálu Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod proběhl čtrnáctý ročník benefiční akce na podporu hiporehabilitace. Téma benefice se neslo ve znamení Po stopách sedícího býka.

Pořadatelé připravili pro děti a dospělé řadu akcí a hudebně dramatických vystoupení.

ZÁŘÍ

2. září

Okresní soud v Brodě odsoudil anonyma, který ohrožoval havlíčkobrodskou nemocnici bombou, a to nepodmíněně na šest let do vězení. Miroslav Otruba z Brna celkem čtyřikrát zavolal do nemocnice a pracovníkům sdělil, že v budově je bomba. Jeho hlavním motivem byla nešťastná láska.

4. září

Ve Světlé nad Sázavou byla objevena další podzemní chodba, která spojuje kostel svatého Václava s farou na náměstí Trčků z Lípy. Chodba je dlouhá asi osmdesát metrů a nachází se v hloubce okolo šesti metrů.

29. září

Obec Víska u Chotěboře oslavila pětisté výročí od své první písemné zmínky. Při této příležitosti vedení obce připravilo bohatý kulturní program včetně slavnostního odhalení pamětní desky hudebního skladatele a sbormistra Dobroslava Lidmily na budově mateřské školy.