Už je to tak. Nové silnice, chodníků, nové kanalizace a plynových rozvodů se dočkají obyvatelé další části ulice Vrchlického, která měří asi půl kilometru. Má svá nejlepší léta už dávno za sebou, asfalt je samá díra, není divu že obyvatelům ulice už došla trpělivost a obrátili se na brodské radní, ať s ulicí něco udělají. Opravy ulice se dělají po etapách.

Loni se obyvatelé dočkali první části oprav až po křižovatku s ulicí Nerudova. „Město Havlíčkův Brod mělo opravu ulice Vrchlického již dlouho v plánu. Postup prací ale urychlily žádosti obyvatel,“ potvrdil při zahájení první etapy oprav Josef Beneš z odboru rozvoje města Havlíčkův Brod. Ulicí Vrchlického chodí denně do práce zdravotník Zdeněk Duben. „Tak budu muset chodit jinudy, ale ta ulice potřebovala opravy jako sůl. Část už udělali a myslím, že se to povedlo,“ konstatoval.

Při opravě ulice spojí svoje síly ale především investice plynaři, město Havlíčkův Brod a společnost Vodovody a kanalizace. Jak upozornil Beneš, po opravě zůstane ulice stejně široká jako je dnes, nezmění se ani chodníky. Opravy kanalizace zaplatí Vodovody a kanalizace. Rozvody plynu zaplatí plynaři. Město Havlíčkův Brod uhradí jen opravu povrchu silnice, novou zámkovou dlažbu na chodníky, včetně dešťové kanalizace.