Záměrem pořadatelů je vytvořit jeden velký svatební veletrh, který dosud v Kraji Vysočina chyběl. „A to sloučením několika prezentací a tím tak snoubencům nabídnout možnost zařídit si vše potřebné pro svatbu na jednom místě,“ informovala Andrea Vávrová z Parexpo s.r.o. Pardubice.

Jak zdůraznila, po dva dny čeká návštěvníky zajímavý doprovodný program, kde se představí tři desítky vystavovatelů. Ti snoubencům profesionálně poradí a připraví pro ně exkluzivní veletržní ceny.

Obec Kozlov přišla o svoje lesy, musela vysadit nové.
V Kozlově vysázeli desítky tisíc stromků. Lesy tam zničil kůrovec

Snoubenci a jejich blízcí se mohou inspirovat v oblasti svatební a společenské módy či gastronomie, vyberou si svatební dort a cukroví, zjistí možnosti vazeb pro svatební kytice, dámy se nechají nalíčit od profesionálních vizážistů.

„Veletrh ukáže snoubencům i možnost, jak si vytvořit originální a netradiční snubní prstýnky. Nebude chybět ani půjčovna vybavení pro domácí svatbu. Návštěvníci zjistí, jak a kde uspořádat svatební hostinu a kam ubytovat svatebčany. S pořádáním větší svatby budou připravené pomoci svatební koordinátorky a svatební agentury,“ zdůraznila pořadatelka.

Čtyři svatební salóny předvedou svatební a společenské šaty v několika módních přehlídkách. „Termín zkoušky vysněných svatebních šatů si s nimi nevěsty domluví přímo na místě,“ poznamenala Vávrová.

Ilustrační foto.
Muže zavalila zemina, musel do nemocnice v Havlíčkově Brodě

Lákadlem pro návštěvníky je světelná show, která může proběhnout i v rámci skutečného svatebního večera jako zpestření programu svatby, pokud budou mít snoubenci zájem. Nebude chybět ani soutěž pro snoubence o svatební dort dle vlastního návrhu v hodnotě pět tisíc korun. Vstup na tuto dvoudenní akci je zdarma. Veletrh bude otevřen v pátek 12.11. od 14 do 18 hodin a dále v sobotu 13.11. od 10 do 17 hodin. Všechny aktuality a podrobnosti je možno sledovat na FB , IG a webových stránkách svatebního veletrhu: www.svatebni-veletrh-vysocina.cz.

Naposledy se Svatební veletrh v Brodě s velkým úspěchem konal v roce 2015 v hotelu Slunce. Organizovala ho Dana Křesťanová z Havlíčkova Brodu pod názvem Svatební inspirace. Podívat se přišly stovky lidí. „Akci jsme nenazvali veletrh, inspirace nám připadala výstižnější. Chtěli jsme budoucím manželským párům nabídnout inspiraci jak uspořádat svůj svatební den, případně i jiné společenské akce,“ vysvětlila.