Senioři mohou vybírat z pěti možných míst. Velkého Meziříčí, Pelhřimova, Žďáru nad Sázavou, Třebíče a Jihlavy. Výuka probíhá v případě Velkého Meziříčí, Pelhřimova a Třebíče v místních Domovech pro seniory. Ve Žďáru bude sídlit ve zdejší Střední škole obchodu a služeb.

„Hlavní výhodou vzdělávání seniorů na Vysočině je právě to, že se vzdělávání uskutečňuje nejen v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava, ale lektoři vyjíždí za seniory i do okresních měst. Další prioritou je to, že přednášky mohou navštěvovat nejen senioři žijící doma ve svých bytech, ale také uživatelé domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením z celého Kraje Vysočina,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

Vzdělávání pro seniory se těšilo oblibě i v Havlíčkově Brodě. Výuka v místním Domově pro seniory Havlíčkův Brod je však pro akademický rok 2017/2018 pozastavena.

Studium je určeno lidem starším 50-ti let, kteří jsou občany České republiky. Stačí si podat přihlášku. Výukové skupiny jsou naplňovány do kapacity 25 posluchačů.