Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Univerzita třetího věku začne až v lednu

Havlíčkův Brod – Oblíbená Univerzita třetího věku, která se v Havlíčkově Brodě koná již tři roky v prostorách Domova pro seniory Havlíčkův Brod, začne až v lednu 2016.

19.9.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Důvodem jsou stavební úpravy.

„Univerzita třetího věku, společný projekt Vysoké školy polytechnické Jihlava a Kraje Vysočina, byl na Vysočině třetí v pořadí. V současné době běží projekt už v pěti městech. Letos se k nám připojilo také město Třebíč. S projektem jsme začínali ve Velkém Meziříčí," informovala Šárka Venkrabcová z Vysoké školy polytechnické Jihlava.

Podle Táni Křížové, zástupce Kraje Vysočina, je Univerzita třetího věku skvělý projekt, který se mezi dříve narozenými těší velkému zájmu. Další ročník ale začne v Brodě až v lednu 2016. „V Domově pro seniory budou probíhat stavební úpravy. Univerzita se bude muset přesunout do Krajské knihovny Vysočiny, ale tam budou volné prostory až příští rok," vysvětlila Křížová.

Zájem o studium byl od začátku

Podle ředitelky Domova pro seniory Havlíčkův Brod Hany Hlaváčkové byl už první akademický rok Univerzity třetího věku vydařený. Zúčastnil se ho tehdy vysoký počet posluchačů.

V Kraji Vysočina bude v ostatních městech Univerzita třetího věku pokračovat od září. Senioři se budou moci vzdělávat ve Velkém Meziříčí, Pelhřimově, Žďáru nad Sázavou a nově také v Třebíči. Projekt připravil odbor sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava.

„Ke studiu mohou být přijati občané České republiky starší 50 let, podmínkou přitom není předcházející středoškolské vzdělání účastníka. Stačí včas podat přihlášku, výukové skupiny jsou naplňovány do kapacity 25 posluchačů," říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociální a prorodinné politiky. Prioritou vzdělávání seniorů na Vysočině je právě to, že se vzdělávání uskutečňuje nejen v budově Vysoké školy polytechnické Jihlava, ale lektoři vyjíždí za seniory i do jednotlivých měst, kde se výuka koná v domovech pro seniory, školách a knihovnách. Přednášky mohou navštěvovat nejen senioři žijící doma ve svých bytech, ale také uživatelé domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním postižením. Výuka probíhá formou přednášek, seminářů a cvičení, která vedou erudovaní akademičtí pracovníci VŠPJ a významní odborníci z praxe. Posluchači po absolvování kurzu neskládají žádné zkoušky, po dohodě s přednášejícím mohou dobrovolně vypracovat závěrečnou práci na téma, které si sami zvolí podle zaměření jednotlivých přednášek. Přednášky, semináře a cvičení probíhají v předem stanovených termínech, jedná se vždy o dvě výukové hodiny po 45 minutách a to ve čtrnáctidenních cyklech.

Autor: Redakce

19.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Ilustrační foto.

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení