Ideální sněhové podmínky panovaly prakticky ve všech lokalitách havlíčkobrodského regionu. Živo tak bylo nejen na sjezdovkách ve Vysoké a na Kadlečáku u Světlé nad Sázavou, ale také na mnoha běžeckých tratích a okruzích či na zamrzlých rybnících, na kterých se ve velkém bruslilo.

„Na sjezdovce leží pětatřicet centimetrů sněhu, podmínky pro sjezdové lyžování máme výborné," hlásil za provozovatele lyžařského areále ve Vysoké Aleš Kadlec. Podobně o lyžování na Kadlečáku hovořil i správce tamního střediska Josef Pejchar.

Vyznavači běhu na lyžích z Havlíčkova Brodu a okolív hojném počtu, a to jak v sobotu, tak i v neděli, vyrazili do stopy tří upravených okruhů.
„K dispozici měli, a stále mají, tři trasy o celkové délce čtyřiceti kilometrů," uvedla mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová.

„První trasa vede od havlíčkobrodského nového hřbitova přes Pelestrov a Veselý Žďár zpět do Havlíčkova Brodu, druhá začíná na Žižkově a vede přes Knyk a Radostín zpět do města. Třetí je pak lokalizována v prostoru letiště a Papšíkova," popsala Doležalová s tím, že kolem Havlíčkova Brodu leží v současné době deset až čtyřicet centimetrů sněhu.

Mnozí běžkaři se ale vypravili i na devět kilometrů dlouhou přibyslavskou cyklostezku, která se v těchto dnech změnila v dokonalou trasu vhodnou nejen pro klasický běh na lyžích, ale také pro bruslení.

Za zimními radovánkami se ale vypravily také mnohé děti ze Ždírce nad Doubravou, které se na saních, bobech a lopatách vozí, a to jako jediné na okrese, na uměle navršeném kopci v lokalitě Na Kopaninách.