Dlouho očekávaná obnova parku Budoucnost odstartovala už v únoru. V první řadě přišlo na řadu odborné ošetření zeleně. Na základě posudku město nechalo odstranit zhruba šedesát starých, nemocných a poškozených stromů. Další čtyři stovky z nich prošly potřebnou arboristickou péčí. V současnosti už v parku probíhají navazující stavební úpravy, součástí kterých bude výstavba parkových a zpevněných ploch s dlážděným krytem, úpravy rybníků nebo vybudování nového dětského hřiště.

„Jedná se o území o rozloze téměř čtyři tisíce metrů čtverečních. V rámci stavby došlo již k odstranění stávající nevyhovující konstrukce a prvků na dětském hřišti, které budou nahrazeny novým moderním zařízením,“ informovala mluvčí radnice Alena Doležalová.

V rámci úprav v parku vyroste také nová dřevostavba, která bude sloužit jako zázemí pro správce. Novou podobu parku doplní také dřevěný mostek, molo, které vyroste u rybníka Hastrman, schodiště, zídky a úprav se dočká i rybník Očko a Hastrman. „Náklady na stavbu se budou pohybovat okolo 17 milionů korun,“ doplnila Alena Doležalová.

Stavební práce jsou v plném proudu také na Smetanově náměstí, které do podzimu projde druhou etapou plánované revitalizace. Ta náměstí promění v relaxační zónu s vodními prvky a řadou odpočinkových míst. Nová podoba Smetanova náměstí by podle autorů návrhu neměla konkurovat sousedícímu Havlíčkovu náměstí. Spíš by měly spolu souznět jako dva bratři a reprezentovat historickou a novou tvář města.

„Na prostoru tvaru obdélníku o rozměru 34 x 130 metrů bude vytvořena nová podoba parku a ploch. Součástí stavby je celková rekonstrukce pěších cest a dílčí úprava jejich trasování, nový bezbariérový přístup na jednotlivé úrovně obchodního parteru nebo celková obnova zeleně včetně závlahy hlavních travnatých ploch,“ doplnila mluvčí radnice.

Nová podoba Smetanova náměstí lidem nabídne také různé vodní prvky, nové osvětlení a připomene i kapličku, která zde v minulosti stála. Náklady na revitalizaci náměstí si vyžádají zhruba 30 milionů korun.

„Obě revitalizované plochy přispějí k atraktivnosti našeho města a budou sloužit veřejnosti k relaxaci a odpočinku. Práce se ale bohužel neobejdou bez částečných omezení pro pěší, za které se omlouváme,“ dodal starosta města Jan Tecl.