Pokud o nemovitost neprojeví zájem jiná organizační složka státu, administrativní budovu, která v minulosti sloužila jako sídlo územního pracoviště Finančního úřadu pro Kraj Vysočina, nabídne teď Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) k prodeji formou výběrového s následnou aukcí. „Jedná se o nepodsklepenou devítipodlažní budovu z konce 70. let minulého století se zastavěnou plochou 336 metrů čtverečních. Součástí objektu o celkové ploše 2 896 metrů čtverečních jsou čtyři garáže,“ uvedl k nabytému objektu mluvčí ÚZSMV Radek Ležatka.

Úřad dále uvedl, že v bezprostřední blízkosti budovy se nachází stavba, která sloužila dříve jako archiv. A také upozornil, že objekt přiléhá ke stavbě restaurace cizího vlastníka a k dalšímu objektu, jenž je sídlem dalších institucí, zajišťujících služby pro občany. „Účetní hodnota převzatých nemovitých a movitých věcí je 28 190 863 korun,“ doplnil důležitý údaj mluvčí.

Pracoviště finančního úřadu v Havlíčkově Brodě se v lednu letošního roku přestěhovalo do administrativní budovy ÚZSVM na Štáflově ulici. „Objekt je tím plně efektivně využit,“ připomněl Ležatka.

Světelské sklárny Crystalite Bohemia za den zpracují až 150 tun skloviny. Mají pět tavicích agregátů, z nichž největší nový má kapacitu 45 tun. Nápojové sklo ve sklárnách vyrábějí tři linky, roční produkce činí 55 milionů kusů.
Sklárny ve Světlé se otevřou lidem. Veřejnosti představí i nové linky

V zprávě se dále uvádí, že přestěhováním havlíčkobrodského pracoviště finančního úřadu odpadla potřeba rekonstrukce budovy na Smetanově náměstí, která by si vyžádala desítky milionů korun. „Pro potřeby finanční správy zajistil ze svého rozpočtu ÚZSVM v objektu předchozí úpravy v hodnotě 8 197 971 korun,“ doplnil jinou zajímavou částku Radek Ležatka.

Objekt ve Štáflově ulici kromě ÚZSVM a Generálního finančního ředitelství v současné době využívají Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové, Krajská hygienická stanice kraje Vysočina, Český statistický úřad, Česká správa sociálního zabezpečení, Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Česká školní inspekce a Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina. „V objektu je umístěno na 200 zaměstnanců státu,“ dodal mluvčí ÚZSVM.