Oběma dalo svůj hlas přes sedm tisíc voličů a jako jediní dosáhli výsledku přes patnáct procent hlasů. Jan Tecl získal 7 740 hlasů. „Svého úspěchu v prvním kole voleb si hluboce vážím. Jsem rád za hlasy které dali voliči mě ale i mým konkurentům. Dali tak najevo, že senát má smysl,“ reagoval Jan Tecl na otázku, jak se po prvním kole bezprostředně cítí.

Ze souboje o senátorské křeslo ve druhém kole ale trému nemá. Jak zdůraznil, je to pro něho určitá výzva. Nechává věcem volný průběh, hlavní slovo budou mít voliči. Pokud by ve volbách uspěl a zůstal i nadále starostou města Havlíčkův Brod, chce zastávat oba úřady a nedomnívá se, že by nebylo možné skloubit práci starosty i senátora.

„Radil jsem se již před volbami s ostatními kolegy starosty, kteří zastávají post senátora či jiné veřejné funkce a dozvěděl jsem se, že být senátorem je výhodné jak pro město, kde působím, tak paradoxně i pro samotný senát. Především v tom, že jako starosta okresního města nebudu odtržený od každodenního života. Tím může být můj pohled na práci v senátu i moje názory na tvorbu různých zákonů mnohem realističtější,“ zdůraznil Jan Tecl.

Kandidát do Senátu na Chrudimsku a Havlíčkobrodsku Jan Tecl.
Do boje o Senát postoupil dosavadní starosta Havlíčkova Brodu Tecl a Herman