Nikdo místem neprojede. „Aktuálně je zavřený pro veškerý provoz tunelu spojující ulici Havířská a Mírová,“ informoval odbor dopravy města Havlíčkův Brod. Podle vedoucího odboru Martina Stehna není uzavírka tunelu investicí města. „V tunelu vede staré vodovodní potrubí, které bude společnost Vodovody a kanalizace vyměňovat za nové,“ upřesnil Stehno.

Uzavírka se nedotkne autobusové dopravy, jen dopravy osobní. Objížďka postihne hlavně řidiče, kteří byli zvyklí tunelem projíždět z havlíčkobrodské čtvrti Vysočany do průmyslové zóny, kde pracují, a zpátky. Ti se teď musejí smířit s objížďkou přes celé město.

Podle řidiče Luboše Veselého je v Brodě a okolí už dlouho problém projet bez zdržení a použití neslušných slov. „Přes město se ve špičce ale nedá projet, objížďky jsou ze všech stran, v Dolní ulici je každou chvíli zácpa,“ postěžoval si Luboš Veselý.

Do konce července dělníci opravují Dobrovského ulici. Aktuálně je uzavřená část ulice Dobrovského, Kobzinové a P.F. Ledvinky. Do konce srpna je zavřená komunikace v Baštínově.

Do konce srpna pracují dělníci i na Kyjovské, kde budují přechod pro chodce a semafor. „Komunikace I/38 je zúžená pouze na dva jízdní pruhy pro každý směr jízdy.  Na silnici řídí provoz semafor,“ informoval odbor dopravy.  Z Kyjovské není možné vyjíždět na silnici I/38, část ulice bude jednosměrná ve směru k ulici Konečná.

Nejdelší uzavírka je do konce října na mostě v Pohledských Dvořácích, kde je kvůli rekonstrukci mostu zavřená jedna poloviny silnice. Nejde o stavbu města, ale investici Ředitelství silnic a dálnic.

Uzavírka tunelu U Traplů:

Uzavírka tunelu U Traplů v Havlíčkově Brodě | Video: Deník/Štěpánka Saadouni