K zavřené silnici I/19 u Pohledu a silnici II/130 u Ledče nad Sázavou přibyla uzavírka mostu na silnici III/3507 u Modlíkova na Přibyslavsku.

Nespokojení jsou jen řidiči, ale i starostové obcí, přes jejichž katastr objížďky vedou. V té době se totiž zvyšuje provoz na tamních silnicích, který obcím působí velké škody. „Konkrétně uzavírka v Modlíkově potrvá až do konce října,“ upozornil Jaroslav Teplan z odboru dopravy městského úřadu v Havlíčkově Brodě.

Opravy provádí firma z Lovosic, opravy zadala Krajská správa a údržba silnic. Opravy přijdou na miliony korun. Na řidiče čeká objížďka přes Velkou Losenici a Havlíčkovu Borovou.

Nákladní auta se vydají po objížďce dokonce přes Nové Ransko a Ždírec nad Doubravou a Krucemburk, kde si ale už nyní obyvatelé stěžují na množství nákladních aut, která tudy jezdí a ničí silnici. „Vzhledem k tomu se městys Krucemburk rozhodl provést soupis všech kanalizačních poklopů na silnici I/37 a okolních nemovitostí před začátkem uzavírky. Po skončení uzavírky se vedení městyse sejde s Ředitelstvím silnic a dálnic a žádá, aby objednavatel uzavírky nechal silnici opravit na vlastní náklady,“ oznámil Jaroslav Teplan.