Od dubna do konce srpna trvá uzavírka v Baštínově. Kvůli opravě hráze rybníka a silnice přes hráz. Na řidiče čekají dlouhé objížďky. Po silnici od Havlíčkova Brodu do Vysoké neprojedou. „Objízdná trasa vede po silnici první třídy a novém obchvatu,“ informoval řidiče Martin Stehno z havlíčkobrodského odboru dopravy. Cesta pro místní je z Vysoké do Šlapanova přes Smilov a Pozovice až do Štoků a tam po silnici první třídy do Havlíčkova Brodu. „Projedeme se,“ stěžují si hlavně obyvatelé Šlapanova. Deníku to potvrdila i starostka Šlapanova Veronika Vyšinská.

Rekonstrukce silnice a rybníka v Baštínově na Havlíčkobrodsku. Začne po Velikonocích a skončí závěrem léta
Uzavírka silnice v Baštínově žene řidiče na objížďku. Šlapanovští si zajedou

Od poloviny dubna do poloviny října. Tak dlouho budou řidiči u Havlíčkova Brodu projíždět po mostě u Pohledských Dvořáků jedním pruhem. Most u Pohledských Dvořáků podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) opravu potřeboval. „Rekonstrukce mostu je rozdělena na poloviny, řidiče čeká částečné omezení," informoval Jiří Veselý mluvčí ŘSD pro Kraj Vysočina.

Zdržení na silnici první třídy číslo 34 se některým řidičům nelíbí. „Nejhorší je to ráno a odpoledne po druhé hodině. Kolona má kilometr, když to jde, jedu třeba na Přibyslav přes Dlouhou Ves, ale do Pohledu nebo do České Bělé musím tudy,“ postěžoval si řidič kurýrní dodávky Milan Vomela.

Policie žádá veřejnost o spolupráci. Ilustrační foto: Deník/Lukáš Kaboň
Oprava mostu v Brodě nalákala zloděje. Ukradl více než sto metrů svodidel

Od středy 24. dubna přibyla další uzavírka u Pohledu na silnici I/19, kde Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo s opravu sesouvajícího se svahu u Simtan. Opravy potrvají měsíc. Oficiální objížďka z Brodu na Přibyslav vede přes Krátkou Ves. Nákladní auta pojedou po silnici 34 až do Ždírce nad Doubravou. Odtud pak po silnici 37 do Žďáru nad Sázavou. Na opravu svahu v Simtanech hned naváže úprava křižovatky přímo v Pohledu.

Centrum obce se zavře do poloviny srpna. Kvůli křižovatce nechá investor, ŘSD, zbourat dva domy u silnice. „Už to zase začalo. Už mám nervy. Jedna uzavírka za druhou, jenže ono to asi jinak nejde,“ povzdechl si řidič Josef Kubát z Havlíčkova Brodu.

Auta naložená kamenivem, která se řítila klikatou silnicí v Pohledu, trápila místní.
Auta z kamenolomu v Pohledu musí zpomalit. Hlídá je kamera a brzdí značka

Pozor musejí dávat řidiči i v Havlíčkově Brodě. Od poloviny března do konce července je rozkopaná ulice Dobrovského. Plánovaná rekonstrukce ulice pokračuje druhou etapou, přidala se k ní i ulice Barbory Kobzinové. Objízdná trasa vede po ulici Husova a Pražská. „Autem těžko vyjedete, chodit se tu nedá, kdo to v Brodě nezná, neměl by do centra ani jezdit,“ prohlásil místní Jiří Velíšek.

Co čeká řidiče u Havlíčkova Brodu:

  • Uzavírka v Baštínově: Od 1. dubna do 31. srpna. Objízdná obousměrná trasa vede z Vysoké do Šlapanova přes Smilov a Pozovice až do Štoků a tam po silnici první třídy do Havlíčkova Brodu.
  • Most u Pohledských Dvořáků: Od 17. dubna do 11. října. Průjezd jedním pruhem. Trasu z Havlíčkova Brodu do Přibyslavi lze zvolit bez omezení i přes Dlouhou Ves.
  • Uzavírka v obci Pohled: Od 24. dubna do 12.srpna na silnici I/19. Oprava silničního svahu u Simtan. Následuje úprava křižovatky v obci. Oficiální objížďka z Brodu na Přibyslav vede přes Krátkou Ves. Nákladní auta pojedou po silnici 34 až do Ždírce nad Doubravou. Odtud pak po silnici 37 do Žďáru nad Sázavou.
  • Uzavírky v Havlíčkově Brodě: Od 11. března do 31. července rekonstrukce ulic Dobrovského, Kobzinové a P.F. Ledvinky. Objízdná trasa přes ulici Husova a Pražská.
  • Od 29. dubna do 31. srpna úprava ulice Kyjovská. Zůžené pruhy, průjezd řídí semafor.

Kromě ulice Dobrovského je provoz v Brodě aktuálně omezený i v Kyjovské ulici. Od 29. dubna do 31. srpna tam dělníci upraví silnici, kde přibude přechod pro chodce a semafor. „Komunikace I/38 bude zúžená pouze na dva jízdní pruhy pro každý směr jízdy.  Na silnici I/38 bude umístěna světelná signalizace, která bude řídit provoz. Z ulice Kyjovská nebude možné vyjíždět na silnici I/38, část ulice bude jednosměrná ve směru k ulici Konečná,“ upozornil Martin Stehno z odboru dopravy.