Ta měla za cíl zpopularizovat dovednost ovládání počítačové klávesnice desetiprstovou hmatovou metodou, která dokáže výrazně zrychlit a zefektivnit práci na počítači už při samotném studiu.

Soutěže se mohli zúčastnit žáci 8. a 9. tříd základních škol, kteří počítač ovládají, ale i ti, kteří na klávesnici psát neumí nebo nemají příliš mnoho zkušeností s prací na počítači. „Jde nám o to, aby si děti desetiprstovou metodu vyzkoušely a soutěž je motivovala ke zvládnutí této dovednosti," vysvětlila cíl Talentovky pedagožka a organizátorka soutěže, Hana Kopicová.

Stejně jako v minulých letech navštívili soutěž autor programu psaní na klávesnici deseti prsty Jaroslav Zaviačič a devítinásobná mistryně světa v psaní na klávesnici Helena Zaviačičová. Ta ukázala své umění v exhibičním vystoupení a předvedla výkon téměř tisíc úhozů za minutu.

Vítězství si v Talentovce 2012 vybojovala Kristýna Daňková z havlíčkobrodské základní školy Nuselské se 109 zvládnutými cvičeními. Diplom s druhým a třetím místem včetně drobných cen získali žáci Základní školy Smetanova v Chotěboři, Filip Joska a Marie Pavlasová.

(orá)