„Máme tady osm týmů převážně z Kraje Vysočina, Chocně a pak je tu ještě jedna dvojice ze slovenské Nitry. Navíc Jihlava má dva týmy kombinované se stážisty z Francie, takže jihlavští studenti dělají chlebíčky a dva studenti z Francie bramborový moučník,“ přiblížila Marie Mrázová, Zástupce ředitele pro obory vzdělání s výučním listem a praktické vyučování na Obchodní akademii a Hotelová škole Havlíčkův Brod.

Soutěžící si recepty sestavovali buď sami, nebo s pomocí svých učitelů. „Mně s vymýšlením receptu pomáhala paní mistrová, nevymýšlela jsem ho sama. Zkoušela jsem si ho v kuchyni a chutnal mně i ostatním, tak doufám, že se mi to povede,“ svěřila se Natálie Škorpíková z jihlavské střední školy, která byla před soutěží trochu nervózní.

Jejich výtvory pak hodnotila tříčlenná komise, která bodovala sestavení receptu, vzhled pokrmů na talíři a chuť, vůni a konzistenci. Ortel porotců si studenti vyslechli vzápětí.

V kategorii „Moučník z bramborového těsta" se na prvním místě umístil Samuel Gažo ze Strednej odbornej školy gastronómie a cestovného ruchu Nitra, který si pro porotu přichystal Guĺky zo zemiakového cesta plnené čučoriedkami a tvarohom.

V kategorii "Chlebíček s bramborovým salátem" pak zabodovala Michela Batelková ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou. Ta připravila Obložené chlebíčky s turistickým salámem. Pomyslné zlato si odnesli studenti ze Slovenska. V celkovém pořadí týmů totiž zabodovali Samuel Gažo a Vladimír Fúska ze Strednej odborné školy gastronómie a cestovného ruchu Nitra.