Letošní Světový den duševního zdraví přinesl témata jako je duševní zdraví, mladí lidé nebo zranitelnost současného světa.
„Také FOKUS Vysočina chce svými akcemi, které se letos konají v rámci Týdnů pro duševní zdraví, upozornit nejen obecně na význam duševního zdraví, ale především na to, čemu dnes generace mladých lidí čelí v souvislosti s potřebou udržet si své duševní zdraví,“ informovala vedoucí střediska Fokusu Vysočina v Havlíčkově Brodě Eva Teclová.

Letošní festival je zaměřen především na mladší generace. „Celý letošní program orientujeme na mladé lidi, na problémy, se kterými se potkávají a které řeší. Mnoho vážných duševních onemocnění se projeví právě v době, kdy se mladý člověk staví na vlastní nohy. O to složitější je pro něj hledat svou vlastní cestu k zotavení,“ upozornila Teclová.

První dva dny Týdnů duševního zdraví se budou odehrávat v kostele svaté Kateřiny v Havlíčkově Brodě. Tady je připraven dopolední program pro studenty středních škol, odpolední jóga smíchu, meditační beseda s Tomášem Burianem, možnost popovídat si nejen o duševních problémech nebo sólový koncert Jardy Svobody z kapely Traband.

V poslední den, tedy 13. září, se účastníci přesunou na Havlíčkovo náměstí. „Odpoledne s hudebními hosty moderuje Ondřej Rázl, který bude hovořit s pozvanými hosty na téma mladí lidé a udržení duševního zdraví v současném světě. Vystoupí kapely Swinging Chipses, rapper Maniak a zpěvák Voxel,“ pozvala na festival Teclová.