S financováním nového zařízení pomohla městu dotace z Operačního programu životního prostředí ve výši 11 milionů korun. Celkové náklady jsou zhruba 14,5 milionu korun.

„Jde o stavbu, která není vidět, ale výrazně přispívá k bezpečnosti obyvatel města. Výhodou je i snížení nákladů souvisejících se servisem a údržbou,“ upřesnil starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

Součástí rekonstrukce byla i změna vodního hospodaření s vylepšeným využitím odpadního tepla.

„Zatímco jsme dříve používali vodu pro dochlazení čpavku z vodovodního řádu, nyní se soustředíme na vlastní zdroje ze studny. Předehřátá voda půjde do plaveckého bazénu a nově nám pomůže i při úpravě ledové plochy,“ doplnil Petr Honsa z Technických služeb Havlíčkův Brod. Podle odborníků je čpavek toxická látka, která leptá sliznice. Jakmile dojde k úniku čpavku, je třeba provést ochranná opatření. Naposledy unikl čpavek ze stadionu v Havlíčkově Brodě víc než před dvěma lety. Hasiči evakuovali devatenáct lidí z místní ubytovny a správce zimního stadionu byl převezen do havlíčkobrodské nemocnice na pozorování.

Zimní stadion je plně v provozu už od 1. srpna, kdy zde poprvé trénoval tým juniorů, dorostu i „A“ tým. První prázdninové veřejné bruslení je už v pátek 3. srpna od 12.15 do 13.30 hodin.