Náklady na pořízení hřiště s umělým trávníkem představují částku okolo sedmi milionů korun. „Klasický trávník nejsme schopní udržovat v takovém stavu, aby byl komfortní i pro veřejnost, která si sem přijde zahrát odpoledne. Na umělý trávník si lidé budou moci přijít zahrát, aniž by měli strach, že si vyvrtnou kotník, protože tam přes noc vyrostl nějaký krtinec,“ podotkla místostarostka Havlíčkova Brodu Ivana Mojžyšková.

Kvalitní sportoviště podle ní v Brodě dlouhodobě chybí. „Veřejnost má zájem sportovat a další veřejné sportoviště, které bude komfortnější, je určitě potřeba. V současnosti lidé raději jezdí trénovat do okolních hřišť, třeba v našich místních částech, které jsou v lepším stavu,“ doplnila.

Podmět na zřízení víceúčelové travnaté plochy městu dalo místní softballové družstvo. „V příštím roce se zde bude konat mistrovství světa a naši sportovci projevili zájem, abychom tento prostor trochu upravili, aby mohl po dobu mistrovství sloužit i jako tréningové hřiště. To byl prvotní impulz, nakonec jsme se ale rozhodli, že tu úpravu provedeme i ve prospěch laické sportovní veřejnosti, která by si tam mohla chodit kdykoliv zatrénovat," dodal místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek.

Mistrovství světa v softballu proběhne v termínu od 13. do 23. června 2019. Hlavními areály budou pražské Joudrs a Havlíčkův Brod. Mistrovství světa doposud hostily státy: Spojené státy americké, Kanada a Nový Zéland. Česká republika je prvním státem v Evropě, kde se tato událost bude konat.

Česká softbalová reprezentace mužů se od počátku existence mužských mistrovství Evropy drží na úplném vrcholu. Na mistrovství světa odjíždí obvykle jako nejsilnější z evropských celků.