Organizátoři chtějí kritizovat politiku, kterou Evropská unie a česká vláda uplatňují v souvislosti s uprchlickou krizí. „Protestní akce by se měla uskutečnit na Havlíčkově náměstí mezi dvanáctou a osmnáctou hodinou," sdělil tajemník havlíčkobrodské radnice Václav Stejskal.

„Oznámení o konání protestní akce nám zaslala fyzická osoba z Brna ve středu. Informovali jsme o tom vedení města, policii i městské strážníky. Je nutné, aby policisté byli na místě, situaci monitorovali a v případě potřeby zajistili pořádek. Důležitý bude také jejich dohled nad bezpečností a plynulostí dopravy v centru města," podotkl Stejskal.

Jak Deník zjistil, pořadatelem demonstrace jsou lidé sdružení pod takzvanou Holešovskou výzvou. Ta o akci již nyní informuje na svém Facebookovém profilu. Mimo jiné v něm uvádí, že jde o úvodní protestní akci v zemi. „První akce byla pořádána v Trnavě na Slovensku s velkým úspěchem," píše se v textu s tím, že akce v Havlíčkově Brodě začne dvě hodiny po poledni.

Holešovská výzva je politický dokument, který byl zveřejněn v roce 2012. Jeho autory jsou lidé z různých občanských sdružení a nezávislých iniciativ.