Tomáš Pfeiffer a vodnářský zvon vytváří jedinečné souznění hráče a nástroje, tvoříc tak neopakovatelný umělecký zážitek.

Návštěvníci koncertu uvidí výjimečný multimediální projekt spojující historický nástroj vodnářský zvon s unikátní velkoplošnou parabolickou projekcí. Filmový doprovod, příběh pro jednotlivé skladby koncertu, je inspirován každodenním životem. Témata skladeb koncertu Společná věc se pravidelně obměňují.

V letošním roce se návštěvníci mohou těšit například na skladbu Rezonantia Temporum – souznění zvonů, vodnářského a zvonu z chrámu sv. Víta v Praze. Pohled do hlubokého i blízkého vesmíru nám zprostředkují dosud málo známé snímky v Patria Deum. V tónech vodnářského zvonu lze prožít hloubky rezonance, která dle odkazu dávných mistrů kladně působí na celou bytost i prostor.

Na závěr koncertu budete mít možnost vidět vodnářský zvon zblízka a pozorovat krásu vodní hladiny, která při fortissimech levituje v tisících kapičkách, nebo vytváří rezonanční obrazce.

Chcete-li zažít jedinečný kulturní zážitek, jste srdečně zváni na koncerty Společná věc. Koncert se koná v pátek 4. března v 19 hodin v chotěbořské sokolovně.

Předprodej vstupenek: e-shop www.dub.cz a v informačním centru, telefon 569 626 634. Další info na telefonech 566 678 144 a 775 678 144. 

(lk)