Ten začal již 30. prosince a skončil v neděli odpoledne. Hlavním pořadatelem akce je Václav Pravda, provozovatel hotelu Fantazie a hlavní pořadatel Festivalu fantazie, který letos oslaví své dvacáté výročí. A o čem Silicon byl?

„Silicon není až tak festival, jako spíše přátelské setkání lidí z celé České republiky, kteří chtějí oslavit příchod Nového roku jiným způsobem. Stejně jako minulý rok, tak i letos přijeli především fanoušci žánru sci-fi, fantasy a počítačových nebo konzolových her," vysvětlil pořadatel Václav Pravda.

Ten dodal, že celá akce probíhala v chotěbořském hotelu Fantazie, kde byli účastníci i ubytováni. Během šesti dnů se zde vystřídalo více než čtyřicet lidí, kteří přijeli ze všech koutů nejen České, ale i Slovenské republiky.

„Silicon nabídl především zábavné soutěže, turnaje v deskových nebo i počítačových hrách. Samozřejmostí byly i různé projekce tematických filmů, besedy a především setkání s přáteli," uvedl Pravda.

Zúčastnit se mohl kdokoliv starší osmnácti let. V prostorách hotelu byly umístěny celkem čtyři počítače, šest herních konzolí a desítky deskových a stolních her.

„Siliconu jsem se účastnil i minulý rok. Je tady skvělá atmosféra a především fajn parta lidí, se kterou mohu sdílet své zážitky a společně si zahrát nějaké počítačové a deskové hry," usmíval se Pavel, který přijel až z Brna. Ten doplnil, že se účastní pravidelně i Festivalu fantazie a dalších akcí, které Václav Pravda společně s dalšími organizátory pořádají po celý rok.

Staré počítačové hry si přijel zahrát i Josef z Prahy, který se zároveň staral o Silicon po technické stránce. „Starám se především o programy a počítačové hry. Například mám na starosti Muzeum videoher, což je program, na kterém si účastníci mohou zahrát staré hry, které byly hitem 90. let. Tento program si bude možné vyzkoušet i na Festivalu fantazie či jiných akcích," uzavřel Josef.

Filip Brož