Jako každý rok, tak i letos se celá akce konala pod záštitou Pivovaru Chotěboř. Kromě dobrého piva, stánků s občerstvením a dětského koutku si lidé
přišli poslechnout i několik multižánrových kapel v čele s folkrockovou formací Jelen.

„Letos jde sice o pátý ročník pivovarského festivalu, ale je to již sedmé setkání, které pořádáme. Loňský rok jsme totiž pořádali jiný model tohoto festivalu, tedy Fresh fest na chotěbořském zámku," uvedl ředitel Pivovaru Chotěboř Richard Moravec.

Černé pivo netáhne

Ten dodal, že pro letošní pivovarský festival si vrchní sládek Oldřich Záruba připravil speciální jedenáctistupňový sváteční ležák a polotmavou jedenáctku. Podle něho se právě polotmavé pivo stalo mezi lidmi velmi oblíbené, a z toho důvodu dokonce zastavili výrobu černého piva. „Hlavním tahounem letošního festivalu byla skupina Jelen. Samozřejmě každý si přišel na své, takže pro starší generace zahrála například dechová kapela Bohemia," vysvětlil Moravec. Ten pokračoval, že pro mladší naopak vystoupila punkrocková kapela Volant či skupina Hak Mak z Rohozné.

Na pivovarské slavnosti se přišel podívat i František Svoboda z Chotěboře, který nevěděl, že se v sobotu něco na náměstí koná. „Byl jsem teď týden mimo Chotěboř, takže je možné, že mi to uteklo. Slyšel jsem, že tady něco hraje, tak jsem se přišel podívat a teprve potom mi došlo, že to jsou tradiční pivovarské slavnosti," nechal se slyšet Svoboda. Ten podotkl, že kromě dobrého piva si užil i poslech dechové kapely Bohemia.

Na festivalu si na své přišli i rodiče s dětmi, pro které pořadatelé připravili dětský koutek, který zajišťovala umělecká agentura Kašpaři z Polné. „Na slavnostech jsme byli již před dvěma lety na chotěbořském zámku. Pravidelně se účastníme podobných akcí a zajišťujeme pro děti zábavu, například žonglování, tvoření obrovských bublin či různá divadelní představení," řekl jednatel agentury Kašpaři Jakub Skočdopole. Ten dodal, že se této činnosti věnuje již deset let a tři roky vede agenturu Kašpaři.

Podle ředitele Pivovaru Chotěboř by se akce nemohla uskutečnit bez přispění ně-kolika sponzorů a především města Chotěboř. „Tímto všem děkuji a pevně věřím, že se příští rok opět setkáme na pivovarských slavnostech," uzavřel Moravec.