V chotěbořské kavárně budou dokument promítat poprvé. „Nejdříve jsme jej promítali v podkroví chotěbořské knihovny, poté jsme se přesunuli do prostor Zastávky194. Nyní poprvé se bude promítání odehrávat v nově otevřené Zastavkafe, takže doufáme, že to bude impuls, který k nám na promítání přivede více diváků,“ svěřil se jeden z organizátorů akce Tomáš Dostálek.

„Na promítání vždy zveme hosty. Nyní přijede několikanásobná mistryně České republiky v moderní gymnastice, která se kriticky vyjadřuje právě k některým drastickým a ne úplně zdravým přístupům k mladým gymnastkám,“ vyzdvihl Dostálek a dodal, že vstupné na akci je dobrovolné.

Promítání probíhá v rámci cyklu Promítej i ty!, který zastřešuje organizace Člověk v tísni. „Tematicky se jedná o různorodé, vždy ale kvalitní dokumenty, které mohou rozšířit obzory diváků. Po samotném promítání většinou následuje i diskuse, na kterou zveme zajímavé hosty. Můžete se tak o dané problematice dozvědět více či se podělit o své dojmy s ostatními,“ doplnil Dostálek.