S plánem na zřízení nové neurologické ambulance v Chotěboři přišla společnost Endokrinologie Vysočina zastoupená jednatelkou lékařkou Sylvií Špitálníkovou. „Je to reakce na požadavek obyvatel našeho mikroregionu. Od Svazku obcí Podoubraví společnost Endokrinologie žádala podporu u zdravotních pojišťoven a při výběrovém řízení,“ uvedl předseda Svazku obcí Podoubraví Václav Venhauer.

„Dopisy se žádostí o podporu tohoto záměru jsme zaslali na centrály zdravotních pojišťoven a na Odbor zdravotnictví Krajského úřadu Kraje Vysočina. Výběrové řízení proběhlo na Krajském úřadu Kraje Vysočina 24. června. Zúčastnila se ho paní doktorka Špitálníková, paní doktorka Renata Králová a také zástupci našeho svazku,“ doplnila tajemnice svazku Dita Benáková.

Zdravotní péče tohoto typu je nejen v Chotěboři, ale i v celém Podoubraví vítaná. „Je dobře, že spolupráce s paní doktorkou Sylvií Špitálníkovou a její společností Endokrinologie Vysočina přispěla k lepší dostupnosti zdravotní péče pro občany tohoto regionu,“ podotkla Benáková.

Ambulantní neurologickou péči bude v Chotěboři zajišťovat právě Renata Králová, která je zároveň primářkou neurologického oddělení v Nemocnici Havlíčkův Brod. Pro chotěbořské pacienty bude ordinovat vždy v pondělí a pátek od 8.00 do 14.30 hodin. „Pacienti se mohou objednávat na telefonním čísle sestry Endokrinologie Vysočina 605 276 561 nebo přímo na čísle neurologie 737 552 202,“ informovala tajemnice Svazku obcí Podoubraví.