V domě budou i byty k pronájmu a nové lékařské ordinace. Dům bude stát v ulici U Pikulky, dokončen by měl být příští rok.

„V současné době se v lokalitě U Pikulky už začínají kopat základy,“ informoval místostarosta Ždírce Bohumír Nikl. Stavba nového domu určeného hlavně seniorům, přijde celá kompletně na 45 milionů korun včetně DPH. Stavět se bude po etapách s pomocí dotace od Ministerstva pro místní rozvoj.

„Na stavbu jsme v současné době dostali státní dotaci ve výši šest milionů korun. Tato dotace je určena především na deset bytů pro klienty pečovatelské služby,“ upřesnil místostarosta Nikl. Čtyři byty budou určeny k běžnému pronájmu. V přízemí budovy vznikne pět ordinací lékařů. „Chtěli bychom tím rozšířit nabídku lékařských služeb ve městě, například o ordinaci stomatologa,“ vysvětlil Nikl. Stavbu těchto lékařských ordinací ale město bude financovat ze svého rozpočtu. Jak doplnil místostarosta, hodlá letos město Ždírec prostavět 14 milionů korun, příští rok zbytek, ale s tím, že na příští rok bude opět žádat o státní dotaci.

Město již ve výběrovém řízení našlo firmu, která zakázku získala, je to stavební firma Vlastimil Zelený z Brtnice. Již v srpnu zahájí „domácí“ firma Jana Matějky práce na stavbě kanalizace a budoucí komunikace k této novostavbě. V současné době provozuje město Ždírec pečovatelskou službu ve dvou objektech Nad Řekou a Mírová. Z toho například v objektu Nad Řekou, který byl otevřen v roce 2005, je 20 bytů, druhý objekt je zhruba podobný.

Zkrátka nepřijdou ve Ždírci ani mladé rodiny. V sousedství stavby nového Domu s pečovatelskou službou připravuje společnost Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod intenzivně výstavbu bytového domu. Předpoklad zahájení stavby je buď letošní podzim, nebo jaro 2018.