„Bývalý obchodní dům jsme koupili do vlastnictví města. Máme již připravený a schválený projekt, máme rovněž dodavatele stavby. Vybrali jsme ve výběrovém řízení firmu Atos Ledeč nad Sázavou,“ informoval starosta města Habry Luděk Kovařík.

Budova na okraji města nedaleko hřbitova by se měla proměnit od základů. V objektu hodlá město Habry otevřít ordinace pro tři lékaře a takzvané komunitní centrum. „V Habrech nemáme žádné vhodné prostory, kde by se obyvatelé mohli scházet a kde by spolky mohly pořádat různé menší kulturní akce,“ vysvětlil starosta Kovařík. Komorní prostory komunitního centra bude možné využít například i pro výstavy.

Město Habry se rovněž chystá na velkou akci, kterou je příprava parcel pro 26 rodinných domků. „V současné době máme k dispozici studii, potřebnou pro vydání stavebního povolení. Parcely by měly být v lokalitě u sokolovny. Ovšem skutečná realizace, to znamená výstavba nový domů včetně prodeje parcel, to bude práce již pro nové zastupitelstvo,“ podotkl starosta Kovařík.

Další akcí, na kterou se město chystá, je podle starosty Kovaříka další modernizace místního workautového hřiště, které se nachází poblíž místního rybníka. „Chtěli bychom zde, kromě deseti posilovacích strojů, které tady už máme, postavit přístřešek pro turisty a cyklisty. Takovou malou pergolu,“ dodal starosta.