Rodičky ze vzdálenějšího města nejsou v Havlíčkově Brodě nic neobvyklého. Porodnice se těší velmi dobré pověsti a pro svůj významný den si ji vybírají maminky z celé republiky. „Byl to můj první porod a brodskou nemocnici jsem si vybrala na doporučení,“ sdělila novopečená maminka Iva s tím, že vše proběhlo podle jejích představ. „S průběhem porodu jsem byla moc spokojená,“ dodala.

„Naše porodnice zaznamenala tisící porod opět jako první v kraji. Za posledních šest let se letos k tomuto datu narodilo v naší porodnici nejvíce dětí. Obvykle jsme tisící porod slavili až v polovině nebo ke konci září – třeba v loňském roce to bylo 24. září,“ poznamenala mluvčí nemocnice Havlíčkův Brod Petra Černo.

Rodí se tedy stále více dětí a v Brodě překvapivě více chlapců, než dívek. „Rekordní počet porodů jsme letos zaznamenali také v prázdninových měsících, kdy se narodilo celkem 269 dětí,“ doplnila mluvčí nemocnice.

Oproti loňským prázdninám to bylo o 70 dětí více. „Velice si vážíme toho, že maminky volí naši porodnici a vybírají si nás i z okolních regionů či větší dálky. Každoročně u nás rodí asi dvě desítky maminek právě z Prahy. Spokojené jsou nejen s personálem porodnice, ale chválí si zejména moderní porodní sály," sdělila vrchní sestra Martina Horáčková.

Havlíčkobrodská porodnice patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším porodnicím na Vysočině a v roce 2004 byla agenturou APERIO zařazena také mezi nejoblíbenější porodnice v České republice. Kromě komplexní medicínské a ošetřovatelské péče nabízí maminkám také příjemné intimní prostředí, předporodní kurzy nebo celou škálu relaxačních porodních pomůcek. Od roku 1998 je také držitelem titulu Baby friendly hospital a disponuje i certifikátem Společnost přátelská rodině.