Že se kontejnery v Brodě plní si všímá třeba Jan Kopecký. „ Co nejde do popelnic jde do kontejneru. Aplikace je hezká věc. Ale musí připomínky někdo řešit,“ zdůraznil. Podle Josefa Tůmy nálepka na kontejneru těžko někoho převychová. „Stačilo by vrátit svozy odpadů tak jak byly, bez těch nesmyslů. Co to asi stálo,“ konstatovala Jana Bártová

Podle zastupitele Plodíka je polep kontejnerů plýtvání časem. „Co do kterých kontejnerů patří, lidé dávno ví,“ poznamenal. Zastupitel Jan Kerber má jiný názor. „Infolinka, dobrý nápad. Jenže se nesmí stát, že lidé pošlou stížnost a nic se nezmění,“ dodal.

Červencová bouře poškodila střechu domu v Reynkově ulici a vytopila dva byty.
Dvě rodiny z Havlíčkova Brodu po větrné kalamitě dostaly nové byty

Odpady v Brodě
Počet stanovišť kontejnerů 179
Jednotlivých kontejnerů 1200
Odpady na skládce červenec 2020 374 tun
Odpady na skládce červenec 2021 308 tun
Vývoz popelnic 1x za 14 dnů
Cena odpadů v Brodě 720 korun za osobu a rok
Za rok 2020 vybralo město od lidí 14,6 milionů korun
Výdaje města na odpady jsou loni 37,3 miliony korun
Zdroj: Město Havlíčkův Brod

Podle mluvčí radnice Aleny Doležalové se obyvatelé Brodu ze samolepky na kontejneru dozvědí, jakým způsobem tříděný odpad odkládat, aby se nezaplnil příliš brzy. Radnice natočila i zvláštní informační okénko. „Prosím sešlápněte plasty, sešlápněte petky,“ upřesnil Kamil Tesárek z Technických služeb města co si obyvatelé Brodu na nálepkách přečtou.

V Brodě je na kontejnery 179 stanovišť. Kontejnerů je ve městě 1200. Dalším krokem je označení kontejnerů novou zvláštní samolepkou. „Je na ní číslo na bezplatnou telefonní linku, kam mohou obyvatelé města zavolat svoje připomínky,“ upřesnila Doležalová. Samolepka obsahuje i QR kód. Podle něho mohou Technické služby kontejnery evidovat, zjistit zaplněnost a kde kontejnery nestačí, další přidat. Nálepky poskytla městu zdarma firma se kterou město při svozu a likvidaci odpadů spolupracuje.