Čtvrteční program pro děti připravila Mateřská škola Korálky. Malí cyklisté se mohli projet po cyklostezce podél Sázavy, prověřit svou šikovnost při objíždění překážek nebo se dozvědět od Městské policie, co mohou udělat pro svoji bezpečnost. V pátek děti zase čekal program na Plovárenské.

Mohly se tu projet na koloběžkách, dozvědět se něco o jejich historii a přesvědčit se, že se dají využít i jako sportovní náčiní. Nechyběly ani ukázky rehabilitace ve spojení s jógou, doporučení na delší výlety nebo tejpování. Každý, kdo chtěl, si mohl koloběžku sám vyzkoušet a projet se na ní. Mateřské centrum Zvoneček pro děti připravilo i bohatý doprovodný program. Workshopy a hry, pilates, jógu, dopravní hřiště či popojíždědla.

Na své si přišli i obyvatelé Brodu, protože Městská hromadná doprava byla celý den zdarma.

Mezinárodní den bez aut připadá na 22. září. Jeho smyslem je přimět veřejnost k zamyšlení nad zodpovědnějším využíváním osobních automobilů při přepravě po městech. „Podobné akce se mi líbí. Sama jezdím velice ráda vlakem. Zastávku mám nedaleko bydliště a volný čas, který bych strávila za volantem, můžu využít třeba k četbě pěkné knihy,“ podotkla Marie Michovská z Havlíčkova Brodu. Na akci letos s Městem Havlíčkův Brod spolupracovalo Mateřské centrum Zvoneček, Studio jógy Duhové zvonky a Koloběžec z Pardubic.