Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Havlíčkově Brodě začala oprava Masarykovy ulice

Havlíčkův Brod – V úterý se podstatným způsobem změnila dopravní mapa Havlíčkova Brodu.

2.4.2014
SDÍLEJ:

V horní části Masarykovy ulice se již pracuje. Na řidiče čeká řada změn. Jezdit budou po objízdných trasách, počítat musí i se zdržením.Foto: Deník/Libor Plíhal a Jaromír Kulhánek

V platnost totiž vstoupila celá řada omezení, uzavírek a objízdných tras souvisejících se zahájenou několikaměsíční rekonstrukcí hlavní městské dopravní tepny – Masarykovy a Lidické ulice, po nichž vede frekventovaná silnice I/38.

„Práce byly zahájeny časně ráno v horní části Masarykovy ulice.  Uzavřen byl proto příslušný úsek severovýchodního obchvatu a doprava ze směru od Ždírce nad Doubravou byla svedena na objízdnou trasu po Chotěbořské ulici," uvedl vedoucí odboru dopravy havlíčkobrodské radnice Martin Stehno. Ten v této souvislosti připomněl, že křižovatka u Cihláře byla provizorně změněna na kruhový objezd.

Řidiči automobilů přijíždějících k místu prvního úseku opravy od Kolína a Jihlavy využívali a využívají zúženou stávající komunikaci. Pokud chtějí odbočit ve směru Chotěboř a Ždírec nad Doubravou, musejí použít poměrně úzkou spojku mezi čerpací stanicí Benzina a Penny Marketem.

Všechny semafory na Masarykově ulici, kromě těch na první křižovatce ze směru Kolín, jsou v provozu. „Intervaly světelné signalizace jsme prozatím neupravovali. Do budoucna ale tento krok vyloučit nemohu. Uvidíme, jak se situace bude v dalších dnech vyvíjet," pokračoval Stehno.

Dočasná likvidace přechodu pro chodce

K žádoucímu zvýšení dopravní propustnosti Masarykovy ulice přispěla i dočasná likvidace přechodu pro chodce nedaleko místa jejího křížení s Chotěbořskou ulicí. „Lidé nám volají a ptají se nás na to. Mohu je i touto cestou ubezpečit, že přechod pro chodce se do tohoto místa vrátí a jeho technická úroveň bude daleko vyšší, než tomu bylo doposud," ubezpečil Stehno.

Řidiče, kteří přijížděli a přijíždějí k místu první etapy rekonstrukce v horní části Masarykovy ulice od Jihlavy překvapí především značné množství dopravních značek.

„To je jedna věc. Ovšem daleko důležitější je, aby se včas stihli zařadit do levého jízdního pruhu. Nerozumím tomu, proč tam nebyly zachovány pruhy oba, vždyť auta mohou na křižovatce odbočovat i doprava směrem k Penny Marketu," podotkl řidič Miroslav Vaněk z Havlíčkova Brodu.

Rekonstrukce Masarykovy ulice se uskuteční v několika etapách.

„Zjednodušeně se dá říct, že bude postupovat od křižovatky ke křižovatce," podotkl havlíčkobrodský radní Libor Honzárek. „Celkovou dopravní situaci  budeme průběžně sledovat a vyhodnocovat. Zatím jsme žádné větší problémy nezaznamenali. Počítáme samozřejmě i s pochopením a ohleduplností řidičů tak, jak to již projevili například při náročných opravách největší světelné křižovatky ve městě, nebo při uzavírce mostu u kostela sv. Kateřiny v Dolní ulici," dodal Honzárek.

Více než šedesát milionů korun

Opravy silnice I/38 v Masarykově a následně i v Lidické ulici přijdou na více než šedesát milionů korun. Investorem je jihlavské ředitelství Silnic a dálnic ČR (ŘSD).

„Práce v Lidické   ulici zahájíme zhruba za dva týdny. Do podzimu budou oba uvedené úseky dokončeny," sdělila ředitelka ŘSD Marie Tesařová.

Na aktuální změny v dopravě včera dohlížely i hlídky republikové a městské policie.

Vedoucí Územního odboru Policie ČR v Havlíčkově Brodě, Pavel Nováček, již dříve Deníku potvrdil, že v případě potřeby budou na dopravu ve městě dohlížet nejen policisté dopravního inspektorátu, ale také policisté z místního obvodního oddělení.

Autor: Jaromír Kulhánek

2.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení