Tak to vypadalo včera ráno v havlíčkobrodské Žižkově ulici, kde začala dlouhodobá uzavírka úseku silnice druhé třídy číslo 150.

„Do Havlíčkova Brodu dojíždíme do práce autobusem. Doslechla jsem se, že tam, kde náš autobus staví pravidelně, to znamená  u KD Ostrov, už stavět nebude, ale kde bude náhradní zastávka, netuším. Zřejmě až na terminálu. Ptali jsme se řidiče a dozvěděli jsme se, že si to máme přečíst. Smůla je, že nevíme, kde," stěžovala si paní Věra z Přibyslavi.

U autobusů dojde ke zpoždění

Překvapeni byli i řidiči osobních aut, kteří se snažili odbočit na ulici Žižkova a po pár metrech narazili na zátaras. Někteří se ho snažili objet, jiní zastavili, snažili se odbočit nebo se otočit, a zablokovali tak vozidla za sebou.

„Od včerejška je částečně uzavřena silnice vedoucí ulicí Žižkova, a to od křižovatky s ulicí Na Valech až po křižovatku s Plovárenskou.

Uzavírka, jejímž důvodem je výstavba nového plynovodu, přinese v centru města omezení pro řidiče," sdělila Alena Doležalová, mluvčí havlíčkobrodské radnice. Po dobu uzavírky, ta potrvá do konce června, nebudou moci řidiči odbočit z náměstí do Žižkovy ulice. Stejně tak se do této ulice nedostanou od mostu sv. Kateřiny.

Průjezd ze Žižkovy ulice směrem na náměstí omezen nebude.

Také cestující linkovými autobusy a autobusy městské hromadné dopravy by se měli připravit na změnu.

„Autobusy MHD i veřejné linkové osobní dopravy budou jezdit po objízdné trase. Vzhledem k objížďce je nutné počítat zhruba s desetiminutovým zpožděním autobusů," uvedla Doležalová.

Veškeré autobusové zastávky v Žižkově ulici ve směru od centra nebudou po dobu uzavírky obsluhovány. Náhradní zastávkou pro KD Ostrov je zastávka na Havlíčkově náměstí. Nově budou po dobu uzavírky autobusy zastavovat před Výzkumným ústavem bramborářským v Chotěbořské ulici.

Objízdná trasa
Objízdná trasa je vyznačena a vede po místních komunikacích: Dolní – Havlíčkovo náměstí – Horní – Dobrovského – Chotěbořská  – poté po silnici č. I/34 (severovýchodní obchvat města) – kruhový objezd – Žižkova ulice. Tato objížďka platí pouze ve směru z centra.