Oproti minulým volbám si o jeden mandát polepšila. „Myslím si, že se dalo očekávat, že budeme v popředí, ale to, že budeme první, to se nedalo odhadnout. Velmi si toho vážím a je to pro nás takové vysvědčení, že za ty čtyři roky, co jsme byli součástí koalice na radnici, to občané hodnotili pozitivně a rádi budeme v této práci pokračovat dál,“ slíbil Jan Tecl.

Jestli bude ve funkci starosty si ale zatím netroufá odhadovat. „Tohle samozřejmě nevím, protože je to vždy součástí koaličních jednání. Například před čtyřmi roky vyhrála v Havlíčkově Brodě KSČM a nakonec starostu neměli. Takže toto vše bude ještě předmětem jednání a nelze to v tuto chvíli říct,“ vysvětlil Tecl.

Na druhém místě skončilo hutí ANO 2011, které se spojilo s Ženami za Brod. I tento politický subjekt si polepšil o jeden mandát. Získali 17,28 procent hlasů a na radnici tak obsadí rovněž pět křesel.

V letošních komunálních volbách naopak zaznamenala propad strana ČSSD. Oproti roku 2014, kdy obdržela 13,62 procenta hlasů a čtyři mandáty, ji letos volilo jen 5,77 procent voličů a na radnici tak získali jen jeden mandát.
„Je to debakl a jsem hrozně zklamaná. Nemyslela jsem, že získáme opět čtyři mandáty, ale v alespoň dvě jsme doufali,“ posteskla si současná místostarostka Ivana Mojžyšková z ČSSD.

Místostarostka se zasloužila například o stavbu deseti nových bytů pro seniory. „Nejvíc mě mrzí to, že jsme do školství a sociální oblasti prosadili spoustu projektů, nad kterými jsme strávili spoustu času. Doufám, že kolegové tyto projekty nyní převezmou a dodělají,“ řekla Mojžyšková.

V Havlíčkově Brodě lidé odevzdali celkem 176 301 platných hlasů a volební účast tady byla 42,94 procent.