Akci organizovala Hospodářská komora v rámci svého projektu Na správné místo. Ten cílí na studenty posledních ročníků středních škol, kteří se zanedlouho po ukončení svého studia budou na trhu práce ucházet o místo nebo budou případně pokračovat ve studiu na vysoké škole.

Studenti se mohli blíže seznámit s vybranými firmami. „Účast na Firemním dni studentům rozšířila obzory o struktuře regionálního trhu práce, zaměstnavateli poptávaných pozicích a jejich požadavcích na uchazeče. Zároveň se dozvěděli o možnostech spolupráce s firmami formou praxí, stáží, brigád či při vysokoškolském studiu,“ prozradil Aleš Kadlec z Okresní hospodářské komory Havlíčkův Brod.

Nechyběly ani různé workshopy a navíc si studenti vyzkoušeli, jak to probíhá u pohovoru. „Studenti měli návštěvu akce zpestřenou workshopy s tématem, jak se správně prezentovat na trhu práce a úspěšně zvládnout přijímací pohovor. Ten si mohli studenti vyzkoušet nanečisto přímo s personalistou z praxe v závěrečném workshopu, který Firemní den uzavíral,“ popsal Kadlec.

Na Firemním dni vystavovaly například Tiskárny Havlíčkův Brod, Amylon, Aco Industries, B:TECH, Dvořák – svahové sekačky, Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, Hranipex Czech Republic,a také zástupce veřejného sektoru Policie České republiky.

Josef Spour před mikrofony novinářů.
Pád mostu ve Vilémově: Soud poslal do vězení stavbyvedoucího