Můžete navštívit třeba knihovnu. Řada z nich se totiž připojila k letošnímu už sedmému ročníku akce s názvem Den pro dětskou knihu. Program akce, organizované Svazem knihovníků a  informačních pracovníků, bude opět věnován nejen propagaci knih pro děti a čtení, ale také třeba tvůrčím dílnám či divadelní pohádce.

Dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě se ke Dni pro dětskou knihu připojuje už od začátku této akce. Od půl deváté do půl jedné bude pro děti i jejich rodiče připraven pestrý a veselý program. „Těšit se mohou na dobrodružnou stezku plnou úkolů a kvízů, výtvarnou dílnu, hraní stolních her a stavebnice Lego, vystoupení dětí z mateřských škol nebo na unikátní bublinovou show bublináře a světového rekordmana Matěje Kodeše," prozradila ředitelka knihovny Veronika Peslerová.

Připraveny budou ceny a dárky pro malé i větší a probíhat bude také registrace do knihovny zdarma – to platí pro děti, kteří přijdou s rodiči, a pro rodiče, kteří přijdou s dětmi.

Bohatý program

Obdobná akce se v sobotu uskuteční také v Pelhřimově. „Zábavné dopoledne u nás začne v osm hodin. Na návštěvníky čeká bohatý program a každý účastník si odnese malý dárek," přiblížila Lenka Havlová z Dětského oddělení Městské knihovny v Pelhřimově.

Děti si přijdou na své hned v několika tvůrčích dílnách. Čeká na ně pohádkové malovaní anebo výroba vánočních stromečků. „Připravili jsme osm stanovišť, na kterých budou děti plnit různé úkoly, například poznávání věcí podle vůně. Chybět nebude ani velké Člověče, nezlob se či skládačky," dodala Havlová.

V deset hodin pak na malé i velké čeká divadelní pohádka v podání pelhřimovského loutkohereckého souboru Rolnička. Chybět nebude prodej knih, ukázky papírových vystřihovánek hradů a zámků Ivana Zadražila a bezplatná registrace pro děti na celý rok.

Den pro dětskou knihu pořádají na Vysočině například také v Třebíči nebo ve Žďáře nad Sázavou.

Kateřina Malá