Takové jsou heraldické atributy nového znaku a praporu obce Kochánov. Ty byly včera slavnostně vysvěceny, a to u příležitosti konání pouťové mše, kterou v Kochánově celebroval úsobský farář Jakub Jan Med.

„Autorem našeho znaku a praporu je mikulovský heraldik Jaroslav Petr," uvedl starosta obce Roman Vácha s tím, že červnovým předáním dekretu v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR bylo završeno dvouleté úsilí obce o získání vlastního znaku a praporu. „S vysvěcením, respektive oficiálním představením znaku a praporu veřejnosti, jsme čekali na slavnostní příležitost. A konání naší pouti se takovou ukázalo," pokračoval Vácha.

Ten vysvětlil, že bramborové květy připomínají bramborářský kraj, v němž se Kochánov nachází, lipová ratolest je tradičním českým národním symbolem a modrá barva představuje Vysočinu. „Replika praporu již vlaje na budově obecního úřadu a bude na něm vlát celoročně," pokračoval starosta Vácha.

Pouťové mši a slavnostnímu vysvěcení znaku a praporu přihlížely u kochánovské kaple desítky místních lidí.

Ti se posléze zúčastnili i doprovodného programu, o který se postarala kapela Sklenařinka pod vedením Milana Slaniny. Každý účastník slavnosti si domů odnesl i vkusný upomínkový předmět.