V současné době podle místostarosty Michala Simandla z úsporných důvodů technické služby vypínají veřejné osvětlení v nočních hodinách od půl jedné v noci do půl čtvrté ráno. „Světlo se večer zapíná o dvacet minut později a ráno vypíná o dvacet minut dříve. Je to například v místní části Souboř, Habrek, Obrvaň, v lokalitě Plácky, Barborka, Pivovarská, Zoufalka, Údolní. Připravují se další místa,“ upřesnil Simandl.

Podle místostarosty je to v době, kdy se venku pohybuje minimum lidí. Vypínání veřejného osvětlení nevadí Ondřeji Černému starostovi hasičů z Habreku. „Není potřeba svítit celou noc, když to není nutné. Šetřit se musí,“ poznamenal. Jak vysvětlil Deníku místostarosta, veřejné osvětlení v Ledči nad Sázavou vlastní a spravuje městská firma Technické služby Ledeč nad Sázavou, s.r.o.

Sraz veteránů v Havlíčkově Brodě 2022
Byli jste na srazu veteránů v Brodě? Najděte se na fotkách

Osvětlení ve městě je z části nové, z části zánovní, některé úseky jsou ale šedesát let staré. Jedná se hlavně o kabelové rozvody a stožáry. Svítidla tak stará nejsou. Na některých sloupech jsou i nová Led svítidla, třeba na náměstí. „Z dotace Efekt 2017 a za finanční podpory města jsou Led svítidla v městských částech Zoufalka, Horní Ledeč , Heroldovo nábřeží, Na Sibiři a Na Žižkově,“ upřesnil Simandl.

Mění se i zastaralé osvětlení třeba Na Pláckách, kde dělníci vyměnili čtrnáct kusů stožárů, svítidel a kabelových rozvodů. V ulici Havlíčkova a Tyršově nábřeží položili nové kabely. Možnosti jsou ale s ohledem na peníze omezené. V současné době technické služby řeší problémy s osvětlením na starém sídlišti.

„Občas se také stává, že nám někdo, pro svoje pobavení, násilně otevře dvířka rozvaděčů a poškodí vnitřní zařízení a nebo jak se před nedávnem stávalo na novém sídlišti osvětluje fotobuňku a tím osvětlení vypíná,“ informovaly technické služby.