Místní kronikáři tak budou moci vytasit své husí brky a zapsat další, doufejme, že opět památný záznam do notorburských análů. Letošní ročník by měl přinést zhmotněnou legendu o Notorburském prameni štěstí, o který se již po staletí svádí krvavé bitvy. V epochálním příběhu, jež diváka provede napříč obdobími se představí již tradiční šermířská skupina Notorix Denatur.

Přebujelé děti se pak budou moci vybít na statečných šermířích notorburských v rámci Dětské bitvy. Dále bude připraven rytířský turnaj, hadí muž Cave, širokou škálu veřejnosti jistě uspokojí i zápasy v bahně. Pyrotechnickými efekty ohromí skupina Draco Ardens.

Po celém dni náročného programu, který odstartuje již od jedné hodiny, přičemž samotná bitva se strhne zhruba v šestnáct hodin, pak zahrají i hudební kapely. Pro letošní rok byla zvolená Novoveska, a spolu s ní se představí i Primitiv Plebs, Peshata, Decibelo Retardo a Třetí stupeň tortury.

Vstupné na akci činí 150 korun pro dospělé a pro děti pak za 50, přičemž do výšky 111 centimetrů mají vstup zdarma. Akce se stejně jako v minulých letech koná v areálu na louce pod Sechovem za každého počasí.