Původně totiž Petrklíč byl propojený se zvláštní školou a stejně jako všechny vzdělávací instituce, i on na několik týdnů zavíral. Nyní se snaží vycházet více vstříc rodinám uživatelů.

„Ne všichni rodiče mají možnost být celé prázdniny se svými dětmi doma, a tak je tomu i v rodinách našich uživatelů. Proto naše zařízení funguje i o letních prázdninách, kdy jeho služby využívají nejen známé tváře, ale i rodiče a děti třeba z okolí Pelhřimova,“ vysvětlila vedoucí Centra sociálních služeb Petrklíč Bc. Terezie Veletová.

Hlavním programem pro všechny uživatele byl odpočinek, ať už v aktivní nebo pasivní formě. „Jelikož jsou prázdniny považovány za čas odpočinku, tak i naši klienti hlavně odpočívali. Chodili jsme s nimi na procházky, koupali se v bazénu a díky krásnému počasí jsme mohli naplno využívat všechno naše vybavení,“ prozradila Veletová.

Stacionář se také zúčastnil letošního ročníku Sázavafestu. „Návštěvníci si u našeho stánku mohli zakoupit výrobky od klientů. Zjistili jsme, že spousta lidí si naše výrobky nekupovali jen, ze solidarity, ale prostě proto, že se jim líbily a to dokáže zahřát na srdíčku, " říká Veletová.

Centrum Petrklíč se na Sázavafestu objevilo proto, že svým zaměřením spadá pod Oblastní charitu v Havlíčkově Brodě. „A jelikož jsme jedna z jejích složek, bylo nám nabídnuto, abychom se celého festivalu zúčastnili,“ uzavírá vedoucí Petrklíče.