Letní sezonu provozovatelé zahájí dnes. „Máme připravené čtyři horské káry a jednu horskou koloběžku. Sezona potrvá, dokud nám to počasí dovolí a lidé o to budou mít zájem,“ prozradil předseda lyžařského spolku Kadlečák Jaroslav Kaiser.

Užít si sjezd z kopce mohou lidé každou sobotu a neděli od deseti do osmnácti hodin a není potřeba se objednávat předem. „Objednání je nutné jen u skupin, které by k nám chtěly přijet mimo víkendy,“ doplnil Kaiser.

Káry jsou určené starším patnácti let. „Mohou jet i mladší, ale ty musí být v káře spolu s rodičem,“ upozornil Kaiser a dodal, že váhový limit káry je sto kilogramů. Jedna jízda zájemce vyjde na padesát korun, tři jsou za sto korun a nebo si mohou koupit rovnou pět jízd za sto padesát korun.

Obohatit služby Kadlečáku o horské káry a koloběžku byl dlouholetý sen provozovatelů. „Káry jsme už zkoušeli na horách, ale stále jsme na ně neměli dost financí. Až letos je několik členů z Kadlečáku zafinancovalo, za což jim patří velký dík,“ uzavřel Kaiser.