V posledních letech v Libici přibyly atrakce jako dětské dopravní hřiště, venkovní posilovna, a nově také přírodní učebna. „A v přípravě je vznik komunitního centra. To vznikne v Pilnově statku, objektu z 18. století, který obec koupila v roce 1996. Opravila jej a zřídila zde ubytovací kapacity a kulturní stodolu," sdělil starosta.

Tato obdoba kulturních stodol v Bavorsku slouží pro pořádání různých přátelských posezení, rodinných oslav, svateb nebo konání jarmarků. Ubytovací kapacita je 26 lůžek. „V současné době máme podanou žádost o dotaci na zateplení a vybudování komunitního centra pro spolkovou činnost,“ dpdal starosta Venhauer.

Školáci v Libici se budou učit v přírodě

Přírodní učebna pro žáky místní školy vznikla vedle venkovní posilovny v Libici nad Doubravou. Součástí učebny jsou výukové vyvýšené záhonky, budky pro ježky a čmeláky, ještěrkoviště, motýlí keře, výukový teátr a ohniště, vodní biotop, altán s lavicemi, ale také například dřevěná odpočinková lehátka.

Výdaje na zbudování učebny platila Libice z rozpočtu, protože dotaci 500 tisíc z Ministerstva životního prostředí se získat nepodařilo.