Oslavy se odehrávaly v areálu TJ Sokol Lípa. Zahájilo je sportovní utkání mezi místními fotbalisty a umělci z Arabela teamu tvořeného herci a zpěváky. Do míče kopal například populární Standa Hložek nebo Leoš Noha ze seriálu Okresní přebor. Následoval koncert kapely Vysočinka. Děti se bavily při soutěžních hrách, dospělí si mohli jít zavzpomínat do budovy základní školy která letos slaví 180 let. V neděli dopoledne se konala školní akademie.

Obec Lípa se v roce 2016 stala Vesnicí roku Kraje Vysočina. Podle starosty Jiřího Kunce je vítězství v soutěži oceněním práce vedení obce a velkým závazkem do budoucna. Nicméně obec Lípa se má skutečně čím chlubit. „Obec vybudovala tři vrty, dva vodojemy, větší část obce je plynofikována a má kanalizaci. Můžeme se pochlubit moderní základní školou, kterou navštěvuje 205 žáků, do mateřské školy chodí 85 dětí. Máme dobrou dopravní obslužnost, opravili jsme dvanáct kilometrů silnic a dva kilometry chodníků. Počet obyvatel narostl o 14 procent," zdůraznil klady obce při převzetí ocenění starosta Kunc.

Jak připomněl, nejde obci Lípa jen o to, aby uspěla v soutěži, byť soutěži významné, ale aby obyvatelé obce byli v Lípě spokojení.