S tradičním setkáním s veřejností na náměstích počítají havlíčkobrodští komunisté a chotěbořští sociální demokraté, přibyslavský Aeroklub pro změnu připravil Den otevřených dveří na letišti v Hřišti.

„Oslavy Svátku práce začínají na Havlíčkově náměstí v deset hodin. S projevem vystoupí poslanec Parlamentu ČR za KSČM Pavel Kováčik," uvedl za havlíčkobrodské komunisty Milan Plodík. O kulturní stránku věci se pak postarají mažoretky chotěbořského Junioru a hasičská dechová kapela Ševcovská muzika kapelníka Josefa Skály. „Počítáme i s obvyklými prvomájovými trhy a podle počasí i s několika zábavnými atrakcemi," dodal Plodík.

Oslavy 1. máje v Chotěboři zahájí na tamním náměstí T. G. Masaryka v devět hodin mažoretky. „Následovat budou vystoupení starosty města Tomáše Škaryda a pozvaných hostů. Program pokračuje až do nedělního poledne dalšími kulturními a sportovními produkcemi. Za všechny uveďme například ukázku bubnování s míčem," řekl za pořadatele, jíž je místní organizace ČSSD, Milan Stránský.

Přesně hodinu po poledni začíná v areálu přibyslavského letiště Den otevřených dveří tamního Aeroklubu. Jeho členové připravili kromě prohlídky letiště, letadel a větroňů i bohatý doprovodný program pro velké i malé návštěvníky. Ti se mohou těšit například na leteckou bitvu modelů letadel s pyrotechnickými efekty, dále na paraglidingové létání, simulátor létání, jízdu na elektrokolech a mnohé další atrakce.
Svou techniku představí na letišti i armáda, policie a hasiči.