Výstava je přehlídkou ovoce, zeleniny, medu a brambor vypěstovaných v přírodních podmínkách našeho regionu.
Vystavovatelé z řad zahrádkářů se pochlubí ovocem a zeleninou ze svých zahrad. Pěstování brambor má na Přibyslavsku
dlouholetou tradici, která je dána nejen vhodnými přírodními a půdními podmínkami, ale i dobrou péčí umožňující vypěstovat kvalitní konzumní brambory pro přímou spotřebu. Tři vyhodnocené nejlepší vzorky odrůd brambor budou nabízeny v sobotu 20. října dopoledne na výstavě k ochutnávce.

Součástí je i výstava místních organizací včelařů, rybářů, chovatelů drobného zvířectva, myslivců a dalších spolků. Letos poprvé budou moci návštěvníci výstavy ochutnat také nejkvalitnější med z Přibyslavska, který zvítězil v soutěži s názvem Slza medu 2018. Vítězem prvního ročníku této soutěže se stal rozhodnutím odborné poroty včelař Václav Brabec z Utína. Vítěz převezme na výstavě ocenění v podobě originální plastiky od Jany Březkové. Cílem včelařů z Přibyslavska je je zachovat tuto soutěž i do budoucna. Slza medu by se tak měla připojit na výstavě k tradiční soutěži o nejlepší jablka a brambory.

V předvečer výstavy se v kulturním domě uskuteční slavnostní předání Ceny města Přibyslav a křest nové publikace o přibyslavské spolkové činnosti.