Domácí med, buchty, vejce, ředkvičky, kvasnicový chleba, sušenky, cukroví, k pití čaj, káva, čokoláda. Vše přísně férové nebo domácí. Společně posnídalo v altánku na školní zahradě asi dvacet žáků základní školy v Přibyslavi společně se svými učiteli. Dokonce i voda, ze které se vařil čaj a káva, byla férová – ze studánky u sv. Anny v Pohledu.

„Nebyl to přímo náš nápad. Fair Trade snídaně je celosvětový projekt, který má upozornit na problémy rozvojových zemí. My se o projektu Fair Trade učíme ve škole a přišlo nám to jako dobrý nápad takovou férovou snídani zorganizovat. Fair Trade se koná 9. května, ale my jsme se rozhodli uspořádat férovou snídani až 10. května, protože je to neděle. To mívá člověk víc volného času," vysvětlila učitelka Marie Zichová s tím, že hlavním cílem akce není jen se dobře najíst a napít, ale spíš se společně s dětmi setkat a pobavit se jinak než ve třídě.

„Je to super akce, která alespoň trochu upozorní na problémy chudých lidí ve světě," pochválila aktivitu organizátorů učitelka Monika Linková, která k snídani přinesla vlastnoručně vyrobený pampeliškový med. „Nesehnala jsem Fair Trade sušenky, tak aspoň nesu čokoládu," přidala se žákyně 9.A Veronika Trdá. „O Fair Trade projektu nám povídala paní učitelka ve škole, a tak jsem se rozhodla připojit. Ředkvičky jsou domácí, mošt a marmeláda taky, ale musím přiznat, že to vyráběla mamka," prozradila Aneta Körberová z 8.A. Projekt Fair Trade snídaně zaujal také obyvatele sousedního Domu s pečovatelskou službou.