V okolí Havlíčkova Brodu se nachází například Hotel Maxx nebo ČEKO. Kromě klasického ubytování tyto hotely poskytují služby jako výcvik psů nebo školu pro štěňata.

„Psy u nás zákazníci nejčastěji nechávají samozřejmě během všech prázdninových termínů, takže to jsou letní, zimní, jarní, vánoční prázdniny a prodloužené víkendy. Dále v případě nečekaných událostí, jako jsou hospitalizace v nemocnici, svatby, pohřby, promoce a jiné další, kam lidé běžně pejska vzít nemůžou,“ podotkla Jana Voháňková z Hotelu Maxx a dodala: „Co se týče plemen, tak není žádný favorit, chodí k nám velmi pestrá paleta plemen psů, od čivav přes spoustu plemen i kříženců až po dogy, rotvajlery a další. Ubytováváme hlavně psy, ale i kočky, potkany, morčata, osmáky a další chlupaté mazlíčky.“

Hotel Maxx se nachází v Břevnici, přibližně pět kilometrů od Havlíčkova Brodu. Ceny za ubytování včetně stravy se pohybují okolo 250 Kč za den, během Vánoc a Velikonoc je to 300 Kč. Svému mazlíčkovi můžete objednat koupání, úpravu drápů, odblešení a pro náročnější psy hotel nabízí vybavení kotce nábytkem, pouštění televize či čtení pohádek.

V Hlavňově u Krásné Hory je psí hotel ČEKO, který sází spíše na individuální přístup a na rozdíl od Hotelu Maxx se orientuje pouze na psy. „V našem psím hotelu můžeme ubytovat najednou maximálně 4 – 5 psů. Myslím si, že při větším počtu ubytovaných pejsků bych se jim nemohl věnovat v dostatečné míře. Klademe důraz na minimálně pět procházek denně a kontakt s lidmi, aby se pejskovi tolik nestýskalo po páníčcích,“ informoval Pavel Kolařík, který má s výchovou psů třicetileté zkušenosti.

Denní ubytování vyjde na 230 Kč se stravou. Dále ČEKO nabízí různé typy výcviků, přípravu psů na výstavy či školku pro štěňata. „Majitelé psů využívají našich dalších služeb. Někteří klienti, kteří si u nás nechají hlídat pejska v době své dovolené, chodí i na výcvikové lekce. Když je pak pejsek u mě ubytovaný, mohu s ním cvičit, a také je dobré, že mě zná a není pro něj pobyt v psím hotelu žádným stresem,“ sdělil Pavel Kolařík.

Hotel ČEKO nabízí vnitřní i venkovní ubytování. Krmení probíhá dvakrát denně, popřípadě vícekrát, dle individuálních návyků psů. Majitelé psů ubytovaných v hotelu by neměli zapomenout jejich mazlíčkům přibalit očkovací průkaz, vodítko, obojek, náhubek, pelíšek a misku na krmení. Vzhledem k tomu, že kapacita tohoto hotelu je omezená, doporučuje majitel si na vytíženější termíny rezervovat místo: „Největší zájem o ubytování v našem psím hotelu je samozřejmě o letních prázdninách, kdy většina lidí odjíždí na dovolenou. Na tyto termíny si zájemci dělají rezervaci i půl roku dopředu. Nejčastěji u nás pejsci pobývají 1 – 2 týdny,“ uvedl Kolařík.

Matěj Coufal