Tento unikátní projekt realizuje nezisková organizace Slovo 21 ve všech krajích České republiky a tentokrát se uskutečnil i na Vysočině.

Jak říká koordinátorka projektu pro Kraj Vysočina Adéla Prokšová, cílem tohoto jedinečného projektu je umožnit setkání lidí – Čechů a cizinců, kteří často žijí vedle sebe, aniž by se navzájem znali, v přátelském a ,,lidském" prostředí. „Rádi bychom, aby se tito lidé společně seznámili, pobavili a především navzájem poznali svoji kulturu," uvedla Prokšová.

Během setkání byla pro děti připravena stanoviště s různorodými úkoly a sladkými odměnami, stejně tak se i dobrovolníci z řad dospělých účastníků mohli zapojit do hry Activity. Dále se představil hudebník Kábul s vystoupením hry na hudební nástroj domorodých Australanů didgeridoo a africké bubny djembe.

„Závěr setkání byl pak věnován workshopu hry na didgeridoo a interaktivní společné hře, do které se aktivně většina účastníků s pomocí různých nástrojů s radostí zapojila. Během celého večera nechyběla ochutnávka mezinárodní kuchyně, při níž bylo možné okusit mongolské, kazašské a české národní pokrmy a zároveň si odnést jejich recepty. Účast na setkání byla veliká a spokojenost jakbysmet," uzavřela Prokšová.