„Stávající kulturní dům chceme přestavět na multifunkční budovu, kde se budou moci konat sportovní i kulturní akce a narozeninové oslavy. Zázemí tady najdou zkrátka úplně všichni. Máme tady sportovce, Sokol i hasiče a všichni musí momentálně jezdit do hal po okolí. Chceme, aby mohli v budoucnu zůstat doma,“ přiblížil starosta Sobíňova Miloš Starý.

Kromě plesů by se tady tak mohla konat i nejrůznější sportovní utkání. „Když to půjde, chceme, aby se na velkém sále dal hrát volejbal, malá kopaná, florbal i třeba stolní tenis. Vše má teď v rukou projektant,“ pověděl Starý.

Novinkou bude malý sál a kuchyně. „Potřebovali jsme upravit dispozice, aby tam mohl vzniknout i menší sál pro zhruba sedmdesát lidí. V něm se mohou konat drobné oslavy, jako jsou narozeniny, večírky a podobně. Přibude i kuchyň, která tam momentálně chybí,“ popsal Starý.

Rozhodli místní

Budova ale prokoukne i zvenku. „Plánujeme ji zároveň i zateplit a udělat novou fasádu,“ potvrdil sobíňovský starosta. „V neposlední řadě uděláme i novou elektroinstalaci, vodu a topení, protože všechno je z roku 1986,“ doplnil.

O rekonstrukci v podstatě rozhodli místní. „Vždy po volbách děláme v Sobíňově anketu, co by si lidé přáli, a toho se pak snažíme držet. O kulturáku se mluvilo strašně dlouho, tak jsme se rozhodli konečně se vrhnout na jeho rekonstrukci,“ prozradil Starý.

Doposud měl sobíňovský kulturním dům v pronájmu pořadatel diskoték. „Dosavadnímu nájemci jsme vypověděli smlouvu, takže diskotéky u nás po dvaceti letech skončily,“ informoval Starý.

Opravy vyjdou zhruba na šestnáct milionů korun. O dotaci plánují zažádat příští rok. „Když seženeme peníze, tak za rok začneme s rekonstrukcí. Nerad ale říkám konkrétní datum, protože se může vyskytnout nějaký problém a vše bude jinak. Bude to velký oříšek na další roky,“ uzavřel starosta.