Závodí se na plastových dvoumístných kánoích na klasické maratonské trati (42 195 metrů). Letos se popluje z Horky II, Buda do Ledečka. Samba Maratonu se účastní amatérské vodácké posádky, rozdělené do tří kategorií: MUŽI, ŽENY a MIX.

„Tradiční trasu z Chocerad do Pikovic pod Medníkem jsme nuceni kvůli nepříznivému vodnímu stavu tento rok změnit. Zvolili jsme náhradní variantu Horka II, Buda – Ledečko s mezikontrolou a občerstvením v Kácově. V Horce i Ledečku tvoří kempy dobré zázemí pro přenocování, start závodu, cíl a vyhlášení výsledků. Především v obou kempech dobře vaří," vysvětluje Eliška Diblíčková, jedna z pořadatelů závodu.

Závod zvládne téměř každý. Jako motivace slouží mimo jiné nová kanoe Samba, kterou může ve slosování vyhrát kdokoli, kdo dopluje do cíle v limitu 7 hodin od startu. Nejrychlejší 3 posádky v každé kategorii budou navíc odměněny zajímavými vodáckými cenami od sponzorů. Pokud nemáte vlastní kanoi nebo ji nechcete složitě přepravovat, za poplatek vám ji zapůjčí pořadatelé.

Samba maraton začíná už v pátek večírkem s živou kapelou. V sobotu následuje prezence, od 9 hodin start závodu. Limit pro doplutí se zařazením do slosování o kanoi Samba je 16 hodin. V 16:30 se vyhlásí výsledky a předají ceny.

Více na: www.pujcovna-lodi.cz/sazavsky-samba-maraton nebo na telefonu: 604 904 737.